Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

Posted on 0 0

“peçete koleksiyonu yaptığımızdan beri kadınız. oğlan çocuklarının yere çivi atarak oynadıkları oyunu öğrenmeye çalıştığımızdan beri de, daha çok. kanamanın ve sevişmenin bununla bir ilgisi olmadı hiç. ‘hayal dünyası’nda yaşadığımdan beri de, kafam karışık biraz. hiçbir kadının bütünlüklü bir öyküsü olamayacağını düşünüyorum durmadan. çünkü bütünü, bizlerde bir bütün için yola çıkanlar, parçalara böldüler. sonra onlar da bölündü. öykülerimizi artık kuramıyoruz. hiçbirimizin serim, düğüm ve sonucu olamadı. kadınların, küçük, komik acı öyküleri vardı. öyle ya, peçete koleksiyonu yapan bir cinsten ne beklenebilir ki? sizce kaç erkek biliyordur kadınların küçükken peçete koleksiyonu yaptığını?”

***

“Bütün çocuklar, bir kez olsun,anne ve babalarını cezalandırmak için ölmeyi düşünmüştür mutlaka. Ve nedense hep ağlamışlardır düşün sonunda.”

***

Ve kâhin, “elektirik direklerini dikin” dedi. “Zamanı gelince, çarmıha gerilecek şehrin bütün suçları!” İşte bu kadar

çok elektirik direği, bu yüzden vardı…

***

“Bir şehrin açık hava çiçeklerinin başına gece bekçileri dikilmesi, şehirde hâlâ çiçek çalmayı düşünen insanlar olduğunu gösterir. Ne güzel!”

***

“Eğer acıyı baba yarattıysa, bunun acı olduğunu söyleyen de anneydi. Acı çekme yeteneği ondan edinildi. Böylece tamamlandı ağlama.”

***

“Erkeklere hep cinsel bir anlam yüklediğin için, yoruluyorsun. Onlara arkadaş olarak bakmaman seni sürekli tetikte tutuyor.”

***

“Çok eskiden, ellerim annemin ellerine benzemeden önce “her şey güzel olacak” derdim. Sonra bir gün, ellerimin değiştiğini fark ettim, artık bütün filmler, belirsizlikle bitiyordu. Hayat. Daha yorucuydu yani.”

***

“Biz ölünce – siz susuyorsunuz ya, biz ondan ölüyoruz işte- ölünce biz, karşısında durup susacağınız kimse olamayacak. Silahlarınızla yalnız başınıza kalacaksınız.”

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir