Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Çi – Azra Kohen

Başlamadan önce seriyi bitirecek kadar seveceğimi  biliyordum. Okuma listemde olan kitaplardı. Azra Kohen’ i, kitaplarını daha okumadan medya ve sosyal medya ile takip ediyordum. Bu nedenle Fİ, Çİ, Pİ kitaplarının önce tüm serisini kitaplıkta bulundurup, okumaya da öyle başladım. Hiç aralıksız Fİ kitabının hemen ardından Çi’ ve Pİ ile devam ettim. Fakat ara versem  de karakterler çok akılda kalıcı başlıklar ile yazıldığı için kaldığım yerden seriye kolaylıkla  devam edebilirdim. Her karakter çok belirgin ve farklı özellikleri ile akılda zaten kalıcı yer ediyor.

Kitabın serisinde Çi ile sular duruluyor. Fakat akıcılık aynen devam ediyor. Fİ kitabı ile ön planda olan arzu, tutku, istek aşk konularından daha ziyade sosyal, siyasi, din konuları, Kohen fikirlerinin daha anlaşılır hali Çi ile akmaya başlıyor. Karakterlerin bilgi potansiyellerinin hayat bulduğu, her karakterin kendi enerjilerinin, bilgilerinin ve dengelerinin  onlara neler sunduğunu bir bir görmeye başlıyoruz.

Çi ile her karakterin nereden, nelerden beslendikleri ortaya çıkmaya başlıyor. Karakterlerin kendi potansiyellerini besledikleri enerjiye, acılardan aldıkları derslere göre ruhları ya iyileşmeye, ya da daha hasta olmaya başlıyor.

Fİ ile dış potansiyellerini, Çİ de ise iç potansiyellerini artık çok iyi tanıdığımız karakterlerin kendi hayatlarına ne ektiklerini, paylarına ne düşeceğini Pi ye devam ederek bulabiliyorsunuz.

okumakla kalın sevgiler

 

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir