Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

KELEBEĞİN KADERİ-Başak Sayan

Kelebeğin Kaderi öyle gezerken beğenip yada bir yerden duyup karar verip aldığım bir kitap değil. Sevdiğim bir arkadaşım Serap’ ın aracılığıyla kitap beni seçti, okumam içinde onu kullanarak sık sık ısrar ve kontrol etti. En sonunda hadi gel bakalım anlat dinliyorum, diye başladım okumaya. Kitap aslında kalın, fakat dolaylı anlatım yada edebi anlatım dili olmadığı için öyle duraklayıp üzerinde düşünmeden çok kısa sürede bitiyor.

Günümüz kent yaşamında sık rastlayabileceğimiz,  Nehir, Tuğba, Seda, Onur, ve Fiko adındaki kahramanların metropol hayatında aşk, nefret, ihanet, düş kırıklıkları yaşarken mutluluğu tatmak için içsel savaşlarını ve kozalarını delme başarılarını nasıl kazandıklarını anlatıyor. Kitapta birden çok ana karakter oluşu okurken  çok çabuk sıkılanlar için avantaj olabilir. Edebiyatı ağır olmasın ben gelemem öyle kitaplara diyen ve sık kitap okuyamayanlar için  özellikle önerebileceğim bir kitap.

Tabi ki piyasada benzer birçok kitap var. Fi, Çi, Pi yada İçsel yolculuk, Beynine format at, Evrende torpilim var gibi onlarca kitap var. Fakat herkesin anlaşılır bulduğu ve kendine yakın bulduğu isim farklı olacaktır.ben daha bilimsel dille yazılmış kitaplar severken, Başak Sayan’ın da hakkını yiyemem kitap sever kişilerin yakalayacağı çok şeyler varken, sevmeyenin bile rahatça okuyabileceği bir kitap. Bir Okur,kendi içsel yolculuğunda kurtarıcı neden beklememeli, kozasını yalnızca kendisi delmeli gibi çok duyduğumuz teorileri bir çok yazardan farklı yöntemler ile okurken; Başak Sayan hayatın içinden sanki iş arkadaşımızın hayatıymış gibi bizden hikayeler ile yalın anlatmayı seçmiş..

Kelebeğin Kaderi için bende bıraktığı en uygun çikolata tat, sıcak havada içilen soğuk choclohate shake  olurdu.

 

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir