Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Kinyas ve Kayra

Posted on 0 0

Kinyas ve Kayra ‘dan dikkatimi çeken altı çizili cümlelerden alıntılar;

 

”Tabancanın topunda sarı sarı tebessüm eden kurşunları görebiliyordum. Zaten sarıyı hep ölüme yakıştırmışımdır. Öldüren ishalin, sıtma sıcağının, Azrail ‘in dişlerinin sarısı…”

***

”Yapamıyorum Kinyas. Yazamıyorum. Bütün bunların hiçbir değeri yok. Ne doğru dürüst cümleler kurabiliyorum, ne de gerçeği böylesine anadan üryan anlatmak hoşuma gidiyor. Seversin vazgeçmeyi. Bu işten de vazgeç. Mutluluğundan vazgeçtiğin gibi!”

***

Sözlerimin sonunu duymadığın zaman.

Cümlelerimin sonunu duymadığı zaman.

Değiştiriyorum son kelimelerini.

Değiştiriyorum sonunu.

***

”Hiç bir şeyden emin değilim. Emin olmanın gerektiğine de inanmıyorum. Dünya üzerinde yaşayan herhangi bir canlıdan zerre kadar farkı olmayan insanoğlunun bu gereksiz çabasını da anlamıyorum.”

***

 ”Ölümsüzüm ben dedim. Ölene kadar…”

***

” Ben hayata değil, ama ölüme inandım. Hayat yok ama ölüm var! dedim kendime. Ve boşalmanın , seks ne kadar uzun sürerse o kadar zevkli olduğunu düşünerek, hayat ne kadar sürerse ölümün de o kadar muhteşem olacağına inandım. Ve elimden geldiğince hayatla sevişmemi uzatmaya çalışıyorum. ”

***

”Ne yapmak istediğini bilmiyorsan, ne yapmamak istediğini düşün!”

***

”İçimde büyük bir nefret var. Herkes yetecek kadar. Üçüncü Dünya Savaşı’ nı  çıkartacak kadar. Dünyanın havasını indirecek kadar. Bunları yazacak kadar…”

***

“Kadınlardan bunu bekledim. Birisi gelip, “Evet,ben seni tanıyorum” desin diye bekledim. Ve o kadına âşık olacaktım. Sırf bu sihirli gün için bir sürü diyalog hazırlamıştım kafamda. Ama  sonra anladım ki böylesine insanlar yoktu. Olsalar bile kitap okumuyorlardı.”

***

“Bağımlı insan atlı karıncaya binmiş gibidir. Ne bir varış noktası, ne de bir ilerleme vardır hayatında. Herkes ilk başladığı yerde, midesi kaldırana kadar döner durur…”

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir