Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Konfidenz- Ariel Dorfman

Posted on 0 0

Ariel Dorfman’ ı okumaya Dullar kitabı ile başlamayı düşünüyordum. Ama bu aralar yavaş ilerleyen, kalın bir kitap okuyorum. Tatile çıkarken, biraz ara verip kısa bir mola vermek için Konfidenz’ e başladım. Kitabın geneli karşılıklı iki kişinin telefon konuşması üzerine geçerken, üslubu ve akışı çok sade iken, bir o kadar zekice kurgulanmış, süpriz sonlu bir kitap diyeceğim.

Paris’ e bir otele sevgilisinin peşinden gelen bir kadın,ve gelir gelmez onu çok yakından tanıyan bir adamın telefon konuşmaları ile başlıyor. Aşk, ihanet, yalan, siyaset, çocukluklarından, savaş ve direnişe uzayan telefon konuşmaları bir anda değişir karmaşık bir olay zincirlemesi ile devam eder. Kitap çok seri  ve akıcı ilerlerken beklenmedik bir sonla bitmesi gerçekten tatmin edici.

Ülkemizde kitabın hala birinci baskıda kalması kitabın büyük şansızlığı olmuş. 135 sayfalık ha bitti bitecek diye okunurken hiç beklenmedik bir son ile biten, kurgunun seri akışı sırasında olayın farklı bir yöne enteresan akışla geçebilmesi beni yazarın zekasına hayran bıraktı.

 

son olarak rutini bozmayıp kitabın çikolata benzetmesi ile yazıma son verirsem, tam olarak avuç avuç bir anda bitreceğimiz çakıl çikolatalar Konfidenz için uygun bir tanım olur.

 

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir