Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Kurtlarla Koşan Kadınlar (Clarissa P. Estes)

“Sağlıklı bir kadın tıpkı kurt gibidir: Hayat verici, konumunun bilincin de, yaratıcı, sadık ve göçebedir.”

 ***

“Bizi duygu eksikliğinden kurtaran kişinin, mensubu olduğumuz aileden biri olması şart değildir. Öyküdeki gibi, belkide hiç beklemediğimiz bir anda karşımıza çıkan sihirli, ama gelip geçici olaylardan bir yenisi, yoldan geçen bir yabancının sunduğu bir tür nezaket eylemidir.(çirkin ördek yavrusu masalından) .”

***

 “bedenin kabul edilebilirliği ile ilgili acımasız yargılar, kamburu çıkmış uzun kızlardan ,cambaz ayaklığı üzerindeki kısa kadınlardan, yastaymış gibi giyinen iri kadınlardan, engerek yılanı gibi tıslayarak dışarı çıkmaya çalışan incecik kadınlardan ve çeşitli şekillerde gizlenmiş bedeniyle arasındaki içgüdüsel yakınlığı yok edip ,güveni alınmış bir ulus yaratır.”

***

“İnsan yeni bilgiler edindiğinde duygu durumu değişir. Duygu durumu değiştiğinde, yüreği de değişir.”

***

“Gülme, kadın cinselliğinin gizli tarafıdır; fizikseldir, temeldir, tutkuludur, hayat vericidir ve bu yüzden uyarıcıdır. Genital uyarılma gibi bir hedefi olmayan bir cinsellik türüdür. Sadece o an için, bir sevincin cinselliğidir; özgürce uçan, yaşayıp ölen ve kendi enerjisiyle yeniden yaşayan hakiki ve şehevi bir sevgidir. Kutsaldır çünkü fazlasıyla iyileştiricidir. Şehvettir çünkü bedeni ve onun duygularını uyandırır. Cinseldir, çünkü heyecan vericidir ve haz dalgalarına neden olur. Tek boyutlu değildir, çünkü gülme, insanın kendisi kadar başkalarıyla da paylaştığı bir şeydir. Bir kadının en vahşi cinselliğidir.”

***

“Ben gidiyorum.” Bunlar bugüne kadar söylenmiş en güzel sözcüklerdir. Söyleyin. Sonra gidin.”

***

“Bir çok kadının, bir anne kurdun yok ediciler konusunda yavrularına verdiği eğitim kadar bile temel eğitimi yoktur.”

***

“ Bedenimiz, kendimizi ondan kurtarmaya çabaladığımız ve ağzı dili olmayan budala bir varlık değildir.Doğru açıdan bakılırsa ,Öteki dünyalara deneyimlere giden bir roket gemisi,bir dizi anatomik yonca yaprağı bir nörolojik göbekler yumağıdır.”

***

“Bir anne, kızına kendi sezgisinin doğruluğuna güven duyma hissinden daha büyük kutsama veremez.”

***

“ kadınlar genellikle gün içindeki zamanlarının yüzde seksenini yaratıcı hayatlarını sekteye uğratan işler yapmaya harcayarak, duyarlı olmaya çalışan sanatçılardır.”

***

“Sevmek için sadece güçlü değil, akıllı da olmak gerekir. Güç, tinden gelir.”

***

“Eğer öykü tohumsa, biz onun toprağıyız. Öyküyü dinlemek, bizim de kendimizi, öykünün sonunda başarısız olan yada mutluluğa ulaşan kahraman gibi hissetmemizi sağlar.”

 

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir