Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Yaşamın gizemi SU ve TUZ – Yücel Aydemir

Posted on 0 0

Bu kez çok sevdiğim bir can dostumun önerisi ile 2 yıl önce elime geçen Su ve tuz kitabını biraz anlatacağım. Her ne kadar çoğunlukla  roman paylaşımı yapsam da Sağlık kitaplarını okumaktan da çok keyif alırım. Hele ki su ve tuz kitabı en sevdiklerim arasında, çünkü beslenme alışkanlığımı tamamen değiştirdi.Suyun vücudumuzun en temel enerji ve yaşam kaynağı olduğuna, şüphesiz inanan iyi tüketen biriydim. Su benim için  zaten en özel içecekti, fakat tuzu pek kullanmayan zararlı olduğunu düşünerek uzak duran birisiydim .

Su ve tuz kitabı özellikle sofralarımızdaki günlük kullanılan tuzların, tuzdan ziyade nasıl zehir olduğunu, %97 sodyum klorürden oluşmuş bir tuzun sayısız hastalığa ,tansiyon, kanser, eklem ve bel hastalıklarına, astım,baş ağrısı, kilo alımı vs..birçok rahatsızlığın neden ve nasıl başlıca sebebi olduğunu, hatta dünya sağlığının bozulmasında da  en büyük etkenin su ve tuz olan iki temel besin maddesinin yetersiz  alımı olduğunu iddia ediyor. Doğru tuz  kullanımının (kristal tuz) içerdiği sayısız minerallerin  ve günlük yeterli su alımı ile tüm hastalıkların nasıl sonuçlanacağını bilimsel araştırmalar  ve tecrübeler ile birleşen yaşamın gizemi su ve tuz, herkesin okuması gereken başarılı bir kitap olmuş.

Benim okuduktan sonra beslenme ve yaşama dair bakış açımda çok güzel değişimlere sebep oldu. Okuduğunuzda sizlerinde günlük hayatta mutlaka yer vereceğinden emin olduğum ;

Vücut ağırlığınız için günlük almanız gereken doğru su miktarı nedir? 

Doğru tuz nedir nasıl anlaşılır? 

Ağrı kesiciler yerine günlük ihtiyacınız olan tuz miktarı ne kadar? 

Tuzlu su kullanımı, tuzlu su içme kürünü, tuzlu su buharını nefesleme ,tuzlu su ile göz banyosu, tuzlu su ile ağız diş sağlığı, kristal tuzla cilt bakımı ve tuzun bir çok kullanım alanlarını öğrenip kullanacağınız çok faydalı bilgiler var.

 

 

signature

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir